Bezpłatne szkolenia ANSYS i dostęp do komercyjnych licencji

Dzięki staraniom Centrum Doskonalenia Badań Naukowych pracownicy Politechniki Krakowskiej zyskali dostęp do oprogramowania ANSYS do prowadzenia symulacji komputerowych dla zleceń komercyjnych. Co więcej, na początku 2023 roku uruchomione zostaną bezpłatne szkolenia z oprogramowania Ansys. 

Zarówno licencje jak i szkolenia są efektem trójstronnej umowy, jaką podpisała Politechnika Krakowska, CDBN oraz firma Symkom – Ansys Channel Partner. Podmioty wyraziły chęć prowadzenia wspólnych działań w tym warsztatów, konferencji, szkoleń i innych działań naukowych.

Dostęp do licencji komercyjnych ANSYS dla pracowników Politechniki Krakowskiej

Została opracowana procedura określająca zasady wnioskowania przez pracowników Politechniki Krakowskiej o dostęp do serwera obliczeniowego z komercyjną licencją Ansys. 

Z serwera można korzystać, aby:

  • uczyć się obsługi oprogramowania
  • wykonywać obliczenia komercyjne

W celu uzyskania dostępu do serwera obliczeniowego z licencją komercyjną
prosimy o przejście na tę stronę.

Jak wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z oprogramowania ANSYS?

W pierwszej edycji szkoleń Polisymulacje dla Politechniki Krakowskiej wprowadzone były m.in. zagadnienia z przygotowania geometrii modeli obliczeniowych, analiz mechanicznych i szybkozmiennych (Ansys LS-Dyna, Mechanical), analiz przepływowych (Ansys Fluent) i elektromagnetycznych (Ansys Maxwell, HFSS). Ze względu na rekordowe zainteresowanie opracowywany jest obecnie program kolejnych, które wystartują na początku 2023. 

Istnieje możliwość zapisania się na na listę wczesnego dostępu do zapisów. Rejestrację prowadzi na swojej stronie firma Symkom. 

Po więcej informacji, prosimy przejść tu.

Skip to content